Znaczenie tlenku azotu w układzie sercowo-naczyniowym

L-arginina (główny składnik ProArgi9+) jest niezbędna do wytwarzania tlenku azotu przez komórki śródbłonka (wewnętrznej ścianki wszystkich arterii). Przyjrzyjmy się niezwykle ważnej roli jaką pełni tlenek azotu w naczyniach krwionośnych:

 • Tlenek azotu pełni rolę regulującą światło naczyń, co zapewnia prawidłowy przepływ krwi;
 • Likwiduje szkodliwą agregację krwinek (zlepków płytek krwi), dzięki czemu oczyszcza tętnice i żyły;
 • Tlenek azotu ogranicza przywieranie monocytów do ścianek naczyń. Monocyty tworzą makrofagi i wywołują stany zapalne, pogarszając kondycję naczyń. Tlenek azotu hamuje adhezję monocytów, hamując rozwój stanu zapalnego;
 • Tlenek azotu ogranicza namnażanie komórek mięśni gładkich odpowiedzialne za zwężenie tętnic hamujące przepływ krwi do narządów;
 • Tlenek azotu chroni przed powstawaniem rodników nadtlenkowych. Rodniki te są przyczyną rozwoju wielu chorób i przyspieszają proces starzenia przez stres oksydacyjny;
 • Tlenek azotu ogranicza utlenianie złego cholesterolu (LDL). Proces utleniania powoduje, że zły cholesterol staje się jeszcze bardziej agresywny.

5 komentarzy:

 1. Brak tlenku azotu bywa katastrofalny w skutkach, pewien naukowiec napisał, że bez tlenu można przeżyć kilka minut ale bez tlenku azotu serce stanie juz po kilkunastu sekundach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Arginina z cytruliną potrzebne są zwłaszcza ludziom na dietach np. odchudzających, oczyszczających, po operacjach itd. Tlenek azotu rozszerza naczynia i powoduje choćby lepsze gojenie ran pooperacyjnych, lepszą regenerację po chorobie. ProArgi 9 Plus ma świetny skład, bo poza aminokwasami są tam jeszcze bardzo istotne witaminy i resweratrol, których działa przeciwmiażdżycowo. Konsultowałem ten skład z lekarzem i usłyszałem bardzo pozytywną opinię. Tak, że wszystko jest OK. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałem, że ProArgi 9 Plus działa korzystnie na ograniczenie rzutów w SM. Tylko trzeba brać naprawdę dużo, nawet 4-6 saszetek na dobę. Czy koś tutaj stosował ten suplement na dłuższą metę w SM? Może mógłby się podzielić spostrzeżeniami?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie, czy skład proargi 9 plus w zestawie Microbiome Purify Kit jest dokładnie taki sam jak w sprzedawanym osobno? Bo czytałem, że na opakowaniu zalecają 2 saszetki dziennie a na tym oddzielnym tylko jedną.

  OdpowiedzUsuń
 5. Proargi z Microbiome Purify Kit jest identyczne z tym sprzedawanym osobno. Zresztą teraz mają już nawet te same (jasne) opakowania.

  OdpowiedzUsuń